Dzień Postaci z (Bajek) Wierszy Juliana Tuwima

7 listopada uczniowie klasy 2d wykorzystali omawianą lekturę, książkę autorstwa Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek. O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, do wspólnej zabawy i obchodów jednego z najsympatyczniejszych świąt- Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Uczniowie wcielili się w postaci z wybranych przez siebie wierszy Juliana Tuwima. W poniedziałek, już od rana, zaroiło się w klasie od kotów, psów, ptaków oraz przesympatycznych postaci: Pana Hilarego, Pani Słowikowej, Grzesia, co szedł przez wieś, czy Dziadka, który zasadził rzepkę w ogrodzie. Był też Rycerz Krzykalski niezwyciężony i Pan Tralaliński wychwalony. Również Słonie Trąbalskie przebrać się nie zapomniały i zgrabnie w tańcu się poruszały. Nad wszystkimi czuwała Zosia Samosia, która wiersze czytała sama i pięknie się uśmiechała.
Zajęcia „bzikami” chemicznymi były urozmaicone. Usta dzieci otwierały, gdy uczniowie „ciecz nienewtonowską” i „uciekający pieprz” prezentowali i tym samym kolegów do bezpiecznych eksperymentów zachęcali.
Uśmiechów nikomu dzisiaj nie brakowało. W zabawach każdemu było śmiało. Kreatywność i odwaga u nas królowały. Do aktywnej nauki zachęcały.