Wycieczka do Wałbrzycha

Dnia 2 listopada 2022 r. uczniowie klas 5d i 6b uczestniczyli w wycieczce do Wałbrzycha dofinansowanej z projektu #PoznajPolskę.

Naszą wycieczkę zaczęliśmy od pobytu w Centrum Nauki i Techniki ExploraPark. Na samym początku dzieci wzięły udział w prelekcji „Matematyka w przyrodzie”. Uczniowie poprzez zabawę zobaczyli, że matematyka może być ciekawa. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywali quizy i łamigłówki. Zobaczyli także, w jaki sposób działa dźwięk oraz zrozumieli działania odnawialnych źródeł energii. Największą atrakcją dla uczniów było znalezienie wyjścia w gabinecie luster.

Po wizycie w ExploraPark wybraliśmy się na obiad do restauracji Polskie Smaki w Wałbrzychu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie „od kuchni” Zamka Książ. Uczniowie wzięli udział w podróży przez dzieje Książa inspirowane smakami z danych lat. Wspólnie z przewodnikiem uczniowie odwiedzili zamkową kuchnię oraz odkryli niezwykły talent mistrza smaków Książ. Dzieci zwiedziły przepiękne komnaty królewskie i zobaczyły tajemnicze „strachy”.

Wycieczka udała się, wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone. Największe wrażanie pozostawił piękny Zamek Książ, który w jesiennej odsłonie prezentuje się bajecznie.