SP12 Honorowym patronem Parku Południowego

W dniu dzisiejszym nasza szkoła oficjalnie objęła honorowym patronatem Park Południowy. Uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej przez uczniów klasy 1a i 1d uświetnił swoją obecnością Pan Prezydent Rafael Rokaszewicz.

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest Pani Anna Maliszewska, wychowawczyni klasy 1a, która specjalnie na tę okazję napisała wiersz, a jej wychowankowie pięknie go wyrecytowali. Pan Prezydent wraz z dyrektorem naszej szkoły, Pawłem Jamrozem, zasadzili drzewo. Mamy nadzieję, że to jedno z wielu drzew jakie nasi uczniowie w najbliżej przyszłości posadzą w parku.

Obejmując honorowy patronat nad Parkiem Południowym zobowiązujemy się do dbania o  jego czystość, florę i faunę poprzez sadzenie drzew, umieszczenie w parku budek dla owadów, sprowadzenie ze schroniska rodziny wiewiórek czy stworzenie wyspy z kwiatami miododajnymi.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Rafaelowi Rokaszewiczowi za wyrażenie zgody na realizację projektu. Jesteśmy przekonani, że wszelkie działania z nim związane, będą miały realny wpływ na świadomość ekologiczną naszych uczniów oraz na wygląd terenów zielonych w naszym mieście.

Dziękujemy również za hojność Pani Wioletcie Miodowicz-Jakubowskiej, właścicielce firmy „Zielone Ogrody”, która przekazała nam piękny klon do zasadzenia.

„Park to serce zielone

I jest właśnie po to

Byś odwiedzał je z ochotą

Pochyl się z szacunkiem