Piernikowy zawrót głowy

Warsztaty zdobienia i dekorowania pierników p.t. „Piernikowy zawrót głowy”

We wtorek, 29 listopada 2022 roku odbyły się w naszej szkole niecodzienne zajęcia. Dzieci z koła kulinarnego uczestniczyły w warsztatach zdobienia pierników, prowadzonych przez Panią Wandę Kuzyszyn. Uczniowie poznali historię piernika i dowiedzieli się, że pierniki mają najdłuższą tradycję spośród wszystkich wypiekanych ciast. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa pierny, czyli pieprzny, gdyż pieprz jest jedną z przypraw wchodzących w skład pierników. W czasie warsztatów każdy uczeń miał okazję poznać sposób przygotowania idealnego ciasta na pierniki oraz poćwiczyć nakładanie i zdobienie lukrem pojedynczych pierników. Powstały prawdziwe, piernikowe arcydzieła. Trudno było się powstrzymać i niektóre zostały zjedzone… Uczestnicy podczas zajęć rozwijali swoje zdolności manualne i plastyczną wyobraźnię. Była to wielka radość dla wszystkich.