Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej bibliotece.

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności i zanurzyć w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji w szkolnej bibliotece pojawiły się wróżki, które przepowiadały przyszłość i wróżyły uczniom młodszych klas naszej szkoły.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał  co dla niego przygotował los na najbliższy czas. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście pieniądze, a może inna niespodzianka.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, najważniejsze, że tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przewidziana przyszłość zawsze może się spełnić jeśli tylko chcemy.