NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki.

Ciąg dalszy fascynującej przygody uczniów klasy 2d……

Przygód z matematyką ciąg dalszy czyli kolejne zmagania  w poszukiwaniu matematyki z Natalką  i Antkiem.

Tym razem matematyka, jako „królowa nauk” ukryła się u krawca. Dzieci chętnie podjęły wyzwanie i poprzez zabawę oraz doświadczanie odkrywały, w jaki sposób krawiec wykorzystuje matematykę: oglądały czasopisma krawieckie, a w nich projekty, wykroje                         i siatki krawieckie, mierzyły, obliczały, używały skali podczas tworzenia projektów ubrań dla zabawek. Wykonały również realistyczny projekt garderoby dla kolegi lub koleżanki.

Z wielkim zdziwieniem dzieci odkryły również, że wśród znanych im nauczycielek jest krawcowa. Zaprzyjaźniona Pani Agatka pozwoliła dzieciom eksperymentować z profesjonalną maszyną do szycia. Podczas tych działań dzieci przekonały się, że igła z nitką szyją różnymi ściegami, czyli kreślą różne linie.

Taka lekcja wspaniale wzbogaciła wiedzę dzieci i ich pojęcie o otaczającym ich świecie. Na koniec fantastycznych zajęć padło stwierdzenie z ust drugoklasisty: „Nie wiedziałem, że praca krawca jest taka trudna.”