Europejski Quiz Finansowy

Konkurs „Europejski Quiz Finansowy”  (European Money Quiz)  – etap szkolny rozstrzygnięty

W dniu 07.12.2022 r. odbył się szkolny etap konkursu „Europejski Quiz Finansowy” dla uczniów klas VII – VIII. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 14 zadań z zakresu finansów i bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 zespołów w składzie:

1. Dawid Gorzelany i Kacper Kita (kl. 8f)
  2. Maksymilian Kostka i Igor Samborowicz (kl. 8a)
  3. Zofia Keep i Amelia Przewocka (kl. 8b)
  4. Tomasz Gołąbek i Mikołaj Piotrowski (kl. 8e)
  5. Zofia Czart i Lena Żyta (kl. 8g)

Organizatorem EQF jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości – realizator projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Projekt jest realizowany we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Europejską Federacją Bankową.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat finansów, systemu bankowego w Polsce i Europie oraz zasad bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.

Gratulujemy!!!

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!