Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą

„Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą” – spotkanie.

We wtorek 13 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów młodszych klas integracyjnych 2a oraz 3a z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych Koła Głogów: Panią Prezes Krystyną Kwolek oraz Panią Wiceprezes Krystyną Mazurkiewicz. Jego celem było uwrażliwienie oraz edukacja dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzrokową. Podczas prezentacji dzieci przede wszystkim miały okazję poznać sprzęt, ułatwiający codzienne funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku. Mogły również doświadczyć poruszania się z białą laską przy zasłoniętych oczach. Dowiedzieliśmy się także wielu informacji na temat działalności Polskiego Związku Niewidomych w Głogowie. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie, ciekawe zajęcia oraz upominki dla dzieci!