Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym klas IV-VI

W dniu 12.01.2023r. w naszej szkole miały miejsce mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym klas IV-VI. Do udziału zgłosiło się 8 uczestniczek. Tenis stołowy to niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w XIX wieku, przyciąga niczym magnez coraz to młodszych graczy. Podczas rozgrywania danego seta widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi.
Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Każdy z setów przynosił zaskakujące zwroty akcji. Czasami o zwycięstwie decydowały centymetry i szczęście, a czasami pewna ręka i umiejętności. Celem zawodów była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie indywidualnych mistrzyń szkoły.
Pomimo wielu niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych odbić i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatki zawodów:
Pierwsze miejsce zajęła Zofia Hertmanowska z klasy 6b
Drugie miejsce zajęła Maja Grudzień z klasy 6c
Trzecie miejsce zajęła Oliwia Szyszkowska z klasy 6b.

Wszystkie uczestniczki otrzymały słodkie niespodzianki, natomiast zwyciężczynie otrzymały medale i dyplomy.
Zosia i Maja będą reprezentować szkołę w mistrzostwach miasta Głogowa.