Pierwsze miejsce w Półfinale Strefy Legnickiej

Pierwsze miejsce w Półfinale Strefy Legnickiej i drugie miejsce w finale w piłce koszykowej chłopców z rocznika 2010 i młodsi.

W dniu 07.02.2023 roku w Polkowicach odbył się Półfinał Strefy Legnickiej w piłce koszykowej chłopców z rocznika 2010 i młodsi. Do zawodów przystąpiły 3 druzyny. SP nr 14 Lubin, SP 12 Głogów oraz SP 1 Polkowice.Rywalizacja była bardzo zacięta, a końcowe wyniki przedstawiały się następująco:

1 miejsce SP 12 Głogów
2 miejsce SP 14 Lubin
3 miejsce SP 1 Polkowice

Kolejnym etapem był finał Strefy Legnickiej, którego byliśmy gospodarzem. Odbył się w dniu 01.03.2023 roku w naszej szkole. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny (mistrz i wice mistrz podstrefy ) – ze szkół podstawowych z Lubina, Legnicy, Złotoryi i Głogowa. W pierszym spotkaniu zmierzyły się szkoły z Głogowa i Legnicy. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem Szkoły Podstawowej nr 12 wynikiem 44:13. Drugie spotkanie to pojedynek między SP 14 z Lubina i SP 3 ze Złotoryi. Wynik meczu to 46:13.W meczu o trzecie miejsce spotkały się szkoły z Legnicy i Złotoryi – wynik 18:16. Mecz o pierwsze miejsce to pojedynek między SP 12 Głogów i SP 14 Lubin. Do ostatnich sekund trzymał w napięciu i zakończył się wynikiem 31-33. Tym samym Mistrzem Strefy Legnickiej została Szkoła Podstawowa nr 14 z Lubina, a „Dwunastce” przypadło miejsce drugie. Przypomnijmy, że uczniowie z SP 12 w Głogowie niedawno godnie reprezentowali nasze miasto na Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w piłce koszykowej 3×3, gdzie zdobyli brązowe medale.