Rekrutacja do zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej 08.03-10.03.2023

PROJEKT DOFINANSOWANY PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

Przedmiotem projektu jest realizacja zajęć sportowych dla uczniów

z elementami gimnastyki korekcyjno– kompensacyjnej w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu. Realizacja zadania obejmie 11szkół podstawowych : SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 8 z oddziałami integracyjnymi, SP 9, SP 10, SP 11, SP 12, SP 13 i SP 14 na terenie miasta Głogowa. Projekt przewiduje włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia prowadzone będą przez nauczycieli wychowania fizycznego, posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Zajęcia dostosowane będą do indywidualnych potrzeb uczniów na podstawie wskazań kwalifikujących ich do udziału w tych zajęciach.

Celem głównym zadania jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe będą uwzględniały potrzeby rozwojowe i korekcyjne uczestniczących w nich uczniów. W ramach planowanych zajęć, oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy, przewiduje się również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów, co w rezultacie przyczyni się również do zapobiegania nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Przewiduje się realizację zajęć nastawionych na indywidualne potrzeby poszczególnych uczestników (np. w zakresie korekty zdiagnozowanych wad) jak również z nastawieniem na gry i zabawy zespołowe.

Zajęcia prowadzone będą nieodpłatnie dla uczestników z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury sportowej i wyposażenia placówek. Szczegółowe informacje na temat zajęć zostaną przekazane po złożeniu deklaracji, którą można pobrać poniżej.

Wypełnione wnioski prosimy przekazać do wychowawców klas lub do p. Natalii Walczak, p. Moniki Skuchy.

DEKLARACJA-uczestnika

REGULAMIN zajęć sportowych