X POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ,,GŁOGÓW PRZEZ WIEKI”

W dniu 9 maja 2023r. r. w odbył się X Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Głogów przez wieki” zorganizowany dla uczniów klas VII-VIII pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Pana Rafaela Rokaszewicza i Dowódcy 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego Pana Pułkownika Wojciecha Meketiuka.

Konkurs od wielu lat jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 i Klub Batalionowy.

Celem imprezy jest rozpowszechnienie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Głogowa. W jubileuszowym konkursie wzięło udział 8 szkół – Szkoła Podstawowa z Jaczowa, Szkoła Podstawowa z Przedmościa, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 14. Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z trzech osób. Uczniowie mieli do wykonania 8 zadań i musieli wykazać się naprawdę dużą wiedzą. Uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o Głogowie, udowodnili, że znają legendy głogowskie, potrafią nazwać i wskazać zabytki w naszym mieście, i to nie tylko te współczesne, ale również takie, które znamy tylko ze starych zdjęć, a także pokazali, że znają osoby, które są związane z naszym miastem. Bez problemu rozpoznali wielkich głogowian i to zarówno tych, którzy żyli w naszym mieście przed wiekami, jak i tych, którzy angażują się w sprawy naszego miasta na bieżąco.

Wszystkie zadania związane z historią naszego miasta okazały się prawdziwym wyzwaniem, ale i pokazały, jak dużą wiedzę posiadają nasi uczniowie. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli chętni nauczyciele spośród obecnych na konkursie. I tak:

I miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa nr 14

II miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa w Jaczowie

III miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa w Przedmościu

W konkursie plastycznym na wykonanie leporello na temat 770 lat Głogowa przeznaczonym dla uczniów klas 4-6 wzięło udział 32 reprezentantów.

Jury po dokładnej ocenie prac zdecydowało przyznać następujące nagrody:

siódme miejsce zdobywa Jakub Berendt ze Szkoły Podstawowej nr 12,

szóste miejsce zajął Oliwier Zacharzewski ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu,

piąte miejsce otrzymuje Marcel Sabat ze Szkoły Podstawowej nr 2,

czwarte miejsce zajęła Sandra Krawczuk ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.

Jury przyznaje dwie równorzędne nagrody trzecie i otrzymują je:

1. Michał Kruczewski ze Szkoły Podstawowej nr 12
  2. Dorota Pawłowska ze Szkoły Podstawowej nr 7

Drugie miejsce zajęła Paulina Szumińska ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Pierwsze miejsce zdobył Jakub Przybylski ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu.

Gratulujemy!!!