Lekcja o Katyniu

W kwietniu minęła kolejna rocznica zbrodni katyńskiej dokonanej przez Sowietów na polskich elitach, w tym oficerach i policjantach. Łącznie zostało zamordowanych ponad 20 tysięcy osób i pochowanych w bezimiennych masowych mogiłach.

Upamietniając pamięć o ofiarach popełnionej przez ZSRR zbrodni, uczniowie klasy 8 f i 7 a wzięli udział w niezwykłej lekcji historii.Naszą szkołę odwiedziął Pani Marianna Tula, której ojciec zginął w Katyniu. Pani Marianna opowiadała o latach zmagań Rodziny, aby odkryć prawdę o ojcu i by móc zobaczyć masowe mogiły polskich ofiar.Wstrzasającą i przejmującą opowieść Pani Marianny uświetnił pokaz filmu pokazujacego ostatnią droge więźniów Katynia.

Inicjatorem spotkania było głogowskie Stowarzyszenie „Patriotyczny Głogów”, za co bardzo dziękujemy!