Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Szyć każdy może

Szycie to rodzaj aktywności, który rozwija naszą kreatywność, ćwiczy cierpliwość, rozwija umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne. Uczy także szacunku do ubrań, oraz do rękodzieła. Szyć można prawie wszystko: maskotki, portfele, torby, poszewki na poduszki… Daje to możliwość tworzenia indywidualnych, zgodnych z gustem odbiorcy akcesoriów, jakich nie znajdzie się w sklepie, bo są jedyne i niepowtarzalne. W tym roku szkolnym uczniowie klas piątych i szóstych na lekcjach techniki zmierzyli się z tą niezwykłą sztuką. Podczas zajęć zostali wprowadzeni w tajniki posługiwania się igłą i nitką, wykonywania supełków oraz podstawowych ściegów ręcznych. Projektowali i własnoręcznie wykonywali maskotki, ozdoby z filcu, polaru i innych materiałów, a także wykazywali się kreatywnością w tworzeniu haftu matematycznego.
Dla większości uczniów była to pierwsza przygoda z igłą i nitką. Jednak wszyscy podołali temu zadaniu.

Uczestniczymy w programach: