Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Kapliczki Maryjne

W pięknym polskim krajobrazie, w wielu miejscach, możemy dostrzec Kapliczki Maryjne. Wiele z nich ma swoją historię, bo od pokoleń stoją na rozdrożach dróg lub przy wjeździe do jakiejś miejscowości. Przypominają nam Polakom o opiece Maryi nad naszym krajem. Szczególnym czasem, kiedy zwracamy uwagę na ich piękno i nieocenioną wartość jest maj. Okwiecone łąki, ogrody i kapliczki chwalą Maryję za Jej miłość do Polski. To przy nich gromadzą się wierni, aby wyróżnić Maryję wieloma “imionami” i prosić Ją o wstawiennictwo u Boga.
Uczniowie klasy 1d, 2a i 2c wykonali swoje Kapliczki Maryjne na wzór tych, które spotykamy w wielu miejscach naszego pięknego kraju. Zachęcamy do ich obejrzenia i zauważenia jak wiele może być pomysłów na ich “wybudowanie”.

 

Uczestniczymy w programach: