Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Akcja – „W Polsce przyjaciół mamy – życzeniami się wymieniamy”

W mijającym roku szkolnym wychowankowie klas pierwszych w świetlicy szkolnej uczestniczyli w akcji -”W Polsce przyjaciół mamy – życzeniami się wymieniamy”. Do akcji włączyło się kilkanaście szkół podstawowych w Polsce. Do nas jako pierwsze przyszły karki z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi.

Wykonaliśmy karki z okazji Wielkanocy i udaliśmy się na pocztę aby je wysłać do adresatów. Otrzymywanie kartek z życzeniami sprawia ogromną radość i stanowi motywację do zaczerpnięcia wiedzy o danej miejscowości. Dzięki tej akcji dzieci ze świetlicy dowiedziały się o krasnalach we Wrocławiu, poznały zbytki w Raciborzu, Namysłowie i Dąbrówkach Breńskich a także gdzie na mapie Polski znajdują się te inne mniejsze miejscowości jak Lipki Wielkie, Stobienia, Chodaczów. Wędrówki po mapie rozpoczęliśmy od poznania legend naszego miasta oraz zabytków i ciekawych miejsc w Głogowie. Karki i życzenia przychodziły do nas cały rok i miłym zakończeniem były otrzymane życzenia- Miłych wakacji.

Uczestniczymy w programach: