Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Starsi-młodszym

W miesiącu czerwcu 2024r, w naszej szkole odbyła się akcja „starsi – młodszym”. Uczennice klasy 7a czytały bajki i opowiadania wychowankom świetlicy z klas pierwszych. Dzieci
z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez starszych uczniów. Celem akcji było promowanie czytelnictwa. Głośne czytanie dzieciom jest bardzo ważne, gdyż rozwija pamięć, wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Cotygodniowe spotkania miały również na celu integrowanie społeczności szklonej. Wszyscy uczestnicy spotkań odnosili korzyści- dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.

Uczestniczymy w programach: