Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Zielona szkoła – Łeba 2024

W dniach 20.05 -24.05 2024 roku uczniowie klasy 6a i 6b wyjechali na zieloną szkołę nad morze do Łeby. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Marta Gołąbek, Sandra Błażejewska, Małgorzata Juźwiak i Małgorzata Rekusz.

W ramach zielonej szkoły było mnóstwo atrakcji:

  • Wycieczka do Łeba Parku -Parku Dinozaurów , w ramach której odbyła się przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy z trójwymiarowymi gadami naturalnej wielkości. Uczniowie dowiedzieli się jak powstało życie na ziemi, Poznali rośliny i zwierzęta żyjące w lesie. Korzystali z atrakcji parku, np. labiryntu luster, płukali złoto.
  • Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego – zwiedzanie wyrzutni rakiet, wejście na ruchome wydmy, zapoznanie się z roślinnością wydm i rodzajami ochrony.
  • Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku ( fokarium), w ramach której uczniowie poznali latarnie morskie, zwierzęta morskie, Poznali świat piratów. Uczestniczyli w pokazie 3D w oceanarium prehistorycznym oraz uczestniczyli w pokazie uchatek kalifornijskich , fok szarych i pospolitych.
  • Warsztaty bursztynnicze połączone z nocnym poszukiwaniem bursztynów na plaży przy użyciu latarek UV oraz okularów ochronnych.
  • Spacery wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy
  • Gry i zabawy na plaży
  • Gry i zabawy sportowe na terenie ośrodka

Celem zaplanowanych wyjazdów było rozbudzenie zamiłowania do poznawania kraju poprzez ukazanie walorów przyrodniczych, architektonicznych i zdrowotnych regionu oraz upowszechnianie treści ekologicznych w pozalekcyjnych, pozaszkolnych formach edukacji.   . Uczniowie poznali organizmy żyjące w Bałtyku,  dowiedzieli się jak je chronić. Zapoznali się z rodzajami wybrzeży, byli na wydmach. Zapoznali się i stosowali w praktyce zachowanie się na obszarach chronionych.

Wyjazd uczniów był idealną okazją do poznawania walorów przyrodniczych nszego kraju. Nauką  samodzielności i odpowiedzialności. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i grach ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych chwil.

Uczestniczymy w programach: