Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Wycieczka do Warszawy.

Uczniowie z klas 7b, 7c, 8a oraz 8c wzięli udział w czterodniowej wycieczce do Warszawy w dniach 03-06.06.2024 r. Był to bardzo intensywny czas, młodzież poznała wiele ciekawych miejsc stolicy oraz historię miasta. Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki Królewskie słuchając historii opowiadanych przez przewodnika. Drugiego dnia uczniowie spacerowali z przewodnikiem po Starym Mieście, Królewskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Poznali również historię Grobu Nieznanego Żołnierza i obserwowali zmianę warty. Stamtąd udali się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechali na taras widokowy i mieli możliwość podziwiać panoramę Warszawy. Ostatnim punktem wycieczki tego dnia był Stadion Narodowy. Trzeciego dnia udali się do Pałacu Króla III Sobieskiego w Wilanowie. Potem dotarli do „Niewidzialnej wystawy” – to niesamowite doświadczenie… Zobaczyli, jak funkcjonują ludzie niewidomi, w jaki sposób muszą pokonywać trudności codziennego życia… Było to przeżycie nie do opisania. Ostatniego dnia wysłuchali opowieści przewodnika o Zamku Królewskim oraz Kolumnie Zygmunta III Wazy. Wycieczkę zakończyli w Złotych Tarasów, gdzie mieli czas na zakupy.

Uczestniczymy w programach: