Finał XIV Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Mój przyjaciel pies” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał XIV Powiatowego Konkursu Literackiego
,,Mój przyjaciel pies” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w kategorii poezja i proza, obejmującej klasy 1–3 oraz klasy 4–8. Zgłoszono 37 prac, spośród których jury musiało dokonać starannego i wnikliwego wyboru laureatów, ponieważ każda z nadesłanych prac wyróżniała się oryginalnością, głębią przekazu oraz wysokim poziomem artystycznym. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały nagrodzone utwory i wręczono nagrody. I tak
w kategorii klas 1-3:
- miejsce zajmuje Anna Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 3
- miejsce zdobywa Joanatan Szpilewski ze Szkoły Podstawowej nr 8
- miejsce otrzymuje Stanisław Buksa ze Szkoły Podstawowej nr 9
w kategorii klas 4-8, tematyka poezja:
- miejsce zajmują:
Kamil Frączek ze Szkoły Podstawowej nr 2
Julia Sójka ze Szkoły Podstawowej nr 10
- miejsce zdobywają:
Rachela Kukla ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie
Julia Tywoniuk ze Szkoły Podstawowej nr 10
- miejsce otrzymują:
Nadia Derlukiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 14
Julia Krawiec ze Szkoły Podstawowej nr 14
w kategorii klas 4-8, tematyka proza:
- miejsce zdobywa:
Zofia Kacała ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu
- miejsce zajmują:
Iga Bigos ze Szkoły Podstawowej nr 12
Antonina Matkowska ze Szkoły Podstawowej nr 13
Natasza Klasowska ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu
- miejsce otrzymują:
Jan Kubicki ze Szkoły Podstawowej nr 13
Maja Justkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 6
Wiktoria Onisk ze Szkoły Podstawowej nr 6
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu literackiego! Wasza pasja, kreatywność i zaangażowanie w tworzenie własnych tekstów są naprawdę godne podziwu. Dziękujemy wszystkim za udział i wkład w rozwijanie kultury literackiej w naszej społeczności. Mamy nadzieję, że to doświadczenie będzie dla Was motywacją do dalszego rozwijania swoich umiejętności pisarskich i twórczych. Życzymy Wam kolejnych sukcesów i nieustającej pasji do słowa pisanego!

