Święto Szkoły 2017

Dnia 23 marca zaszczycił nas swoją obecnością Pan Prof. Janusz Skalski – specjalista w zakresie chirurgii dziecięcej i kardiochirurgii. Nasz wspaniały gość obejrzał program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły, a następnie udał się na spotkanie z dziećmi, podczas którego uczniowie dowiedzieli się wiele o życiu zawodowym i prywatnym naszego gościa.

Dnia 24 marca 2017r. miały miejsce uroczyste obchody „Święta Szkoły”.W tym szczególnym dniu swą obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych gości. Wśród nich można wymienić Prezydenta Miasta Głogowa – Pana Rafaela Rokaszewicza oraz Panią Wiceprezydent Bożenę Kowalczykowską.

Wyjątkowi goście to także Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka oraz Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Pan Ryszard Kiełek, który od 40 lat jest wolontariuszem działającym na rzecz dzieci, a od niemal 20 lat czyta i zachęca do czytania,Pan Prof. Marian Zembala, który podczas naszego święta odebrał z rąk Pana Marka Michalaka Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka oraz Pan Paweł Rajski – Starosta Powiatu Ostrowickiego. Podczas uroczystości Pan Prezydent i Pani Wiceprezydent wręczyli Panu Markowi Michalakowi Medal Honorowy Miasta Głogowa.

Uroczystość naszej szkoły uświetnił program wokalno-artystyczny przygotowany przez p. Renatę Wojciechowską, p.Annę Sołtysik, p. Romana Grzesiaka, p. Elżbietę Mielniczuk i p. Katarzynę Cybulę.

Bajka pt. „Possible, czyli niemożliwe staje się możliwe” miała zwrócić uwagę na to, jak ważna jest w życiu wiara we własne marzenia. Zdarza się, że nie wierzymy w siebie i to powoduje, że nasze pragnienia stają się niemożliwe do spełnienia. Na szczęście wokół nas jest wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym nasze marzenia stają się realne. Scenariusz przedstawienia został napisany z myślą o tym, aby podziękować wszystkim osobom, które swą dobrocią i życzliwością pomagają odbudować wiarę w siebie, a dzięki temu sprawiają, że nasze marzenia stają się rzeczywistością. Wtedy też niemożliwe staje się możliwe. Przedstawienie uświetniły także występy wokalno-taneczne.

Po części artystycznej nasi wspaniali goście udali się na spotkania z dziećmi. Padło mnóstwo pytań, dzięki którym uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele o życiu
i działalności Kawalerów Orderu Uśmiechu.

To był wspaniały i pełen wrażeń dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.

R. Wojciechowska