Nasze działania

POMOC UKRAINIE

Zbiórka na rzecz Ukrainy została zakończona. Nasza szkolna społeczność gromadziła dary dla policjantów i służb ratunkowych z Ukrainy, a także zaangażowała się  w akcję PAH „SOS Ukraina” i  prowadziła zbiórkę pieniędzy dla objętej wojną Ukrainy. Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zgromadzono dużą ilość środków pierwszej pomocy, kocy, artykułów chemicznych, środków czystości, baterii, latarek, itp. Zapał malujący się na twarzy naszych wolontariuszy pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. Zebrane dary przekazaliśmy IPA Głogów (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji), natomiast zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Ze zbiórki do puszek uzbieraliśmy kwotę 1562,99 zł natomiast do e-skarbonki trafiła kwota 1250zł, co dało łącznie kwotę 2812,99 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy ofiarowany dar, każdą ofiarowaną złotówkę, za troskę o losy innych. Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu kampanii informacyjnej i zaangażowanie w zbiórkę.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasza szkoła jak co roku zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na ,,Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”. W tym roku wspomogliśmy WOŚP kwotą 3010,39zł. Nasi szkolni wolontariusze również zaangażowali się w tę akcję i dołączyli do wielkiej rodziny wolontariuszy WOŚP, zbierali do e-skarbonek oraz puszek w dniu 30 Finału na terenie miasta. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie.

Boże Narodzenie to magiczny czas. Warto nie zapominać wtedy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Świąteczne pierniki pełne dobra upiekli wolontariusze naszej szkoły. Każdy udekorowany piernik zostały zapakowany w przeźroczysty celofan i ozdobiony kokardką. Co ma piernik do…pomagania? A ma! Wszystkie pierniki zostały przekazane dla Fundacji Hospicjum Głogowskie. Wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

Lekcje