Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nasze działania

Szanowni Państwo informujemy, że 5 stycznia o godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się Pierwszy Noworoczny Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa, zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. Ideą rozgrywek jest integracja środowiska lokalnego, zaangażowanie w działania charytatywne naszej szkoły, które mają na celu pomoc osobom potrzebującym oraz dobra zabawa wszystkich uczestników. Turniej jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.

Podczas spotkania zostanie przeprowadzona akcja charytatywna wspierająca edukację w Afryce. Zapraszamy Państwa serdecznie do wsparcia akcji.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną „6 edycję Paczka dla dzieciaka od Strażaka” Jej celem była zbiórka artykułów papierniczych, gier i zabawek dla dzieci i młodzieży zmagających się z ciężką chorobą – białaczką. Zebrane dary zostały przekazane na ręce p. Wioletty i p. Iwony z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczowie. Świąteczne paczki trafią do małoletnich pacjentów, którzy dzielnie walczą o zdrowie na oddziale onkologii we wrocławskim Przylądku Nadziei.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

 

Nasza szkoła wspiera akcję „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”

Akcja charytatywna polega na zbiórce nowych rzeczy dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia przebywających w szpitalach. Zbieramy: samochody, lalki, puzzle, książeczki, różnego rodzaju gry, kredki, kolorowanki, flamastry, patyczki kreatywne (wyciory), sznurki ozdobne, zestawy koralików do robienia bransoletek, kolorowy gruby karton, farby witrażowe, długopisy, gadżety świąteczne.

Dary należy przynosić do biblioteki szkolnej, do 15 grudnia br.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji…

…wspólnie możemy podarować odrobinę radość dzieciom przebywającym na oddziale onkologicznym we Wrocławiu.

Poniżej znajduje się link do prezentacji multimedialnej nt. choroby nowotworowej – białaczki, z którą borykają się pacjenci na oddziałach onkologicznych.

https://sp12glogow-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/alaska-cwynar_sp12glogow_onmicrosoft_com/ESrhh2OmxGhIvK6Qc66QiLABVgThknkASpGmN4zKyKpHIw?e=AjDi8f

 

________________________________________________________________________________

ŁAŃCUCH DOBRA

Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do  akcji „Łańcuch dobra”. Celem akcji, organizowanej  przez Stowarzyszenie PRO SALUTE,  jest pomoc dzieciom z dystrofią mięśniową. Akcja polega na zrobieniu jak najdłuższego łańcucha choinkowego.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne — ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha — w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to one dadzą radę walczyć z chorobą. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia.

Naszym wolontariuszom udało się zrobić łańcuch o łącznej długości 355 metrów. 

Efekty prezentujemy w galerii zdjęć.

________________________________________________________________________________

 RATUJMY MARYSIĘ PRZED SMA

Marysia jest 6 miesięczną dziewczynką, która od urodzenia walczy z ciężką chorobą SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest terapia genowa najdroższym lekiem świata. Lek kosztuje 10 milionów złotych. Niestety zbiórka jest bardzo trudna ponieważ oprócz kwoty, która jest gigantyczna, ważny jest też czas. Lek należy podać zanim dziecko będzie ważyło 13 kilogramów.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji

Każda wpłata wspomoże leczenie Marysi

Poniżej znajduje się link do internetowej skarbonki na portalu siepomaga.pl:

https://www.siepomaga.pl/szkola-podstawowa-nr-12-z-oddzialami-integracyjnymi-w-glogowie

________________________________________________________________________________

AKCJA CHARYTATYWNA „GÓRA GROSZA”

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej

GÓRA GROSZA

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną i przebywają w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

Od 7 listopada 2022 r. rozpoczęliśmy zbiórkę, która będzie trwała do 22 grudnia 2022r.

Zbieramy monety od 1 gorsza do 5 złotych.

Przy głównym wejściu do szkoły oraz w bibliotece szkolnej będą stały puszki, do których każda chętna osoba będzie mogła wrzucić monety.

 

Jeden grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości pozwalają na realną pomoc dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

 

________________________________________________________________________________

POMOC UKRAINIE

Zbiórka na rzecz Ukrainy została zakończona. Nasza szkolna społeczność gromadziła dary dla policjantów i służb ratunkowych z Ukrainy, a także zaangażowała się  w akcję PAH „SOS Ukraina” i  prowadziła zbiórkę pieniędzy dla objętej wojną Ukrainy. Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zgromadzono dużą ilość środków pierwszej pomocy, kocy, artykułów chemicznych, środków czystości, baterii, latarek, itp. Zapał malujący się na twarzy naszych wolontariuszy pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. Zebrane dary przekazaliśmy IPA Głogów (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji), natomiast zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Ze zbiórki do puszek uzbieraliśmy kwotę 1562,99 zł natomiast do e-skarbonki trafiła kwota 1250zł, co dało łącznie kwotę 2812,99 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy ofiarowany dar, każdą ofiarowaną złotówkę, za troskę o losy innych. Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu kampanii informacyjnej i zaangażowanie w zbiórkę.

 

________________________________________________________________________________

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasza szkoła jak co roku zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na ,,Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”. W tym roku wspomogliśmy WOŚP kwotą 3010,39zł. Nasi szkolni wolontariusze również zaangażowali się w tę akcję i dołączyli do wielkiej rodziny wolontariuszy WOŚP, zbierali do e-skarbonek oraz puszek w dniu 30 Finału na terenie miasta. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie.

 

 


Boże Narodzenie to magiczny czas. Warto nie zapominać wtedy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Świąteczne pierniki pełne dobra upiekli wolontariusze naszej szkoły. Każdy udekorowany piernik zostały zapakowany w przeźroczysty celofan i ozdobiony kokardką. Co ma piernik do…pomagania? A ma! Wszystkie pierniki zostały przekazane dla Fundacji Hospicjum Głogowskie. Wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

 

 

Uczestniczymy w programach: