Dzień: 2017-04-20

Mistrz kodowania

Dzięki uprzejmości nauczycielki wychowania przedszkolnego- p. Karoliny Pawłowskiej z PP-20 w Głogowie, uczniowie klasy 2d mieli świetną okazję do zapoznania się ze wspaniałym programem Mistrzowie Kodowania. To projekt edukacyjny mający na celu upowszechnianie nauki programowania  w polskich szkołach. Dzieci spędziły czas na logicznych zabawach i aktywnym programowaniu. Uczyły się również współpracy. (więcej…)

Wyjazd do zielonej szkoły

W pierwszych dniach kwietnia uczniowie klasy 2 i oraz 3 c przebywali w zielonej szkole w Przemkowie. Spędziliśmy pięć dni w rodzinnej atmosferze w Domu Wczasów Dziecięcych. Podczas wypraw nad przemkowskie stawy obserwowaliśmy ptactwo wodne. Wspaniale jest oglądać przyrodę, gdy budzi się na wiosnę! (więcej…)

Warsztaty wielkanocne

W piątkowe przedpołudnie 31 marca klasa 3 c wzięła udział w warsztatach plastycznych organizowanych w ramach Prezentacji Tradycji Wielkanocnych  w I Liceum Ogólnokształcącym. Pod okiem pań z głogowskich szkół dzieci wykonywały wielkanocne zajączki wykorzystując różnorodne materiały plastyczne . Bawiliśmy się wspaniale. Z dumą prezentowaliśmy efekty naszej pracy. (więcej…)

Powiatowy Turniej Matematyczny

12 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 14 w Głogowie odbył się XIII Powiatowy Turniej Matematyczny uczniów klas trzecich, w którym uczestniczyło 26 uczniów z 13 szkół powiatu głogowskiego. Turniej przebiegał w dwóch etapach: w pierwszej części uczniowie indywidualnie zmagali się z rozwiązywaniem zadań zamkniętych i otwartych, natomiast w drugiej rozwiązywali zadania w 2- osobowych drużynach. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Aleksander Kapturski z klasy 3 b oraz Maksymilian Wiśniewski z klasy 3 c. (więcej…)

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

4 kwietnia 2017 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie odwiedziła pani Katarzyna Ryrych – autorka książek dla młodzieży. Jej książki otrzymały Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz zostały dwukrotnie nagrodzone w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. (więcej…)