Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic

20 kwietnia Nasza świetlica po raz XIV była gospodarzem Wiosennego Turnieju Głogowskich Świetlic. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Bajkowe wędrówki po kontynentach”.

Razem z nami w zmaganiach wzięli udział przedstawiciele świetlic ze Szkoły Podstawowej Nr 2,3,6 i 10.  Nasz turniej otworzył Pan Dyrektor Krzysztof Rączka. W komisji zaś zasiadły Panie Wicedyrektorki, przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz gość specjalny,  nauczyciel geografii – Pani Lena Wojciechowska.

Na początek dzieci zostały zapoznane z krótką prezentacją multimedialną wprowadzającą w tematykę, następnie wszyscy przystąpili do zmagań turniejowych. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie ułożyć puzzle z kontynentów oraz je podpisać, rozwiązać krzyżówkę, rozszyfrować pismo chińskie, przygotować tradycyjny stój japoński – Kimono, rozpoznać i podpisać przyprawy z dalekich podróży oraz pokolorować strój Śnieżki. W czasie spotkania wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą wiedzą i chęcią zabawy. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Mucha w mucho locie”, po czym nastąpił ważny moment ogłoszenia wyników. Pierwsze miejsce egzekwo zajęła świetlica SP12 i SP2.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy, wychowawcom, oraz rodzicom, którzy wspierali nas w zmaganiach. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok.

Galeria Głogów Info: