Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest na całym świecie od 1996 roku. UNESCO nie bez przyczyny uznało, że data 23 kwietnia jest najodpowiedniejsza dla uhonorowania książek. Tego dnia w 1616 roku zmarli lub zostali pochowani Miguel de Cervantes, William Szekspir i peruwiański historyk Inca Garcilaso de la Vega.
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Od 20 kwietnia można było podziwiać  galerię z ilustracjami do książki „ Szary domek” autorstwa Katarzyny Szestak,  które wykonali uczniowie klas I pod czujnym okiem p. Justyny Grzędy . W poniedziałek 24 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, poetką Janiną Zimirską.  Autorka czytała uczniom fragmenty swoich książek oraz  opowiadała o kulisach ich powstania . Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nową pozycję pani Zimirskiej pt. „Skaranie boskie”. We wtorek-25 kwietnia – odwiedziliśmy MBP w Głogowie przy ulicy Jedności Robotniczej. Tam uczniowie przygotowani przez p. Renatę Wojciechowską i p. Annę Sołtysik zaprezentowały  przedstawienie pt. „ Possible,  czyli niemożliwe staje się możliwe” dla grupy przedszkolnej z PP nr 2.