Konstytucja 3 Maja

28 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, klasa 5b i 6d oraz uczniowie z kółka muzycznego przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie.

Dzień ten stał się wspaniałą okazją, aby uzmysłowić uczniom znaczenie takich słów jak PATRIOTYZM i OJCZYZNA. 226 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą w Europie konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w naszej historii. Przypomnieli także tło wydarzeń z 3 maja 1791r. oraz  wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dla Polski i Polaków dzień. Uroczystość ubarwiły piosenki patriotyczne zaśpiewane przez dzieci z kółka muzycznego, a na zakończenie zabrzmiał polonez, podczas którego uczniowie dumnie i z gracją zatańczyli ten staropolski taniec.

Apel miał na celu przypomnienie dzieciom o szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz do tradycji narodowych. Uświadomił też, że warto pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

R.Wojciechowska, A.Sołtysik, M.Olejnik, R.Grzesiak