Warsztaty z lepienia z gliny

Uczniowie klasy II J wzięli udział w dwóch etapach warsztatów z lepienia z gliny. Zajęcia zostały zorganizowane przez Panią Alinę, która pracuje w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Głogowie. Na pierwszym spotkaniu uczniowie samodzielnie, po wcześniejszym instruktażu, lepili z gliny skarbonki. Na drugim spotkaniu uczniowie zobaczyli jak wyglądają wypalone prace, a następnie swoje dzieła szkliwili. Prace pokrywali farbami, nie wiedząc do końca jaki będzie ich kolor i jak będzie to wyglądać po kolejnym wypaleniu.

Podczas dwóch spotkań uczniowie dużo dowiedzieli się o ceramice, poznali narzędzia którymi podczas lepienie można się posługiwać. Dodatkowo mogli na własne oczy zobaczyć jak pracuje się na kole garncarskim oraz ujrzeć jak wykonuje się odlewy z gliny: dzwonek i baranka. Dodatkową, nie mniejszą, atrakcją dla wszystkich dzieci był pies berneński pasterski – Baster.

M.Chudzińska