Straż Pożarna

Dnia 12.06.2017 r grupa wychowanków ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, prezentacja sprzętu, jakim dysponuje straż.  Podczas spotkania dzieci wysłuchały pogadanki na temat sytuacji niebezpiecznych. Utrwaliły numer alarmowy 998 i 112. Dzięki uprzejmości strażaków wychowankowie zobaczyli jak wygląda wóz strażacki od wewnątrz, obsługiwali kamerę termowizyjną, przymierzyli hełm i strój strażacki. Zapoznali się ze sprzętem ratowniczym, który stanowi wyposażenie wozu – piły, nożyce, węże, maski.  Natomiast najwięcej emocji wzbudził wyjazd wozu strażackiego na plac przed jednostkę rozłożenie drabiny strażackiej oraz polewanie wodą.