Spotkanie z Panem prof. Borawskim

Dnia 8 listopada naszą szkołę odwiedził Pan Profesor doktor habilitowany Stanisław Borawski. Pan Profesor obecnie pracuje w Zakładzie Historii i Pragmatyki Języka Polskiego w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas spotkania uczniowie klasy 6c mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z językiem polskim. Ponadto podczas zajęć poznali fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Nasz gość uzmysłowił dzieciom, jak ważna jest odpowiednia interpretacja tekstów literackich podczas czytania bądź recytacji. Dzieci miały okazję poćwiczyć pod okiem wybitnego specjalisty. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek. Zajęcia z Panem Profesorem wiele nas nauczyły, ale także wywołały sporo pozytywnych emocji, dlatego na długo zostaną w naszej pamięci.

Renata Wojciechowska, Anna Sołtysik