Akademia Ruchu

W dniu 15 listopada 2017 r. grupa wychowanków ze świetlicy udała się do Akademii Ruchu w Głogowie na warsztaty sportowo – żywieniowe. Celem wyjścia było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat zasad racjonalnego odżywiania się. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych. Tor przeszkód z wykorzystaniem sprzętu do fitnessu nikomu nie był straszny, a intensywny trening przy użyciu profesjonalnych trampolin był świetną okazją do sprawdzenia wytrzymałości. Na koniec warsztatów wychowankom wręczono certyfikaty w nagrodę za zaangażowanie i wysiłek podczas całego spotkania.