Światowy Dzień Tolerancji

Cóż to za smutna epoka, w której łatwiej rozbić atom, niż zniweczyć uprzedzenie.
Albert Einstein

16 listopada jest dniem, kiedy człowiek staje się równy drugiemu człowiekowi. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Konferencję Ogólną UNESCO, z powodu wzrostu nietolerancji, ksenofobii, marginalizacji i dyskryminacji mniejszości oraz osób niepełnosprawnych.

Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów klasy
IV – VI.  W związku z tym, że nietolerancja bardzo często wynika z braku odpowiedniej wiedzy, postanowiliśmy na spotkaniu przypomnieć , że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i  religię, uwrażliwić  uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.

Warto, aby to bardzo udane i wartościowe  spotkanie szkolne, potraktować jako punkt wyjścia do codziennej dyskusji o potrzebie
i wartości tolerancji we współczesnym świecie i w naszym codziennym życiu.

Katarzyna Kruk-Adamska
Joanna Zelmańska