Wycieczka do Wrocławia – 3A i 3D

Dnia 5 grudnia klasy 3a i 3d były na wycieczce we Wrocławiu. Wiele wrażeń dostarczył uczniom spektakl teatralny „Nasza mama czarodziejka” , który obejrzeliśmy w teatrze Capitol . Piękne dekoracje, ciekawe stroje i rekwizyty sprawiły ,że z łatwością uwierzyliśmy w morał i przesłanie sztuki : by się dobrze bawić, nie potrzebujemy komputera. Wystarczy wyobraźnia i towarzystwo kolegów. Po spektaklu mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się scenie i wszystkim jej zakamarkom oraz obejrzeć kulisy teatru.

Obserwowaliśmy przy pracy dźwiękowców, techników oświetlenia, rekwizytorów, inspicjenta oraz suflera – czyli wszystkich tych , których nie widać podczas spektaklu a ich praca jest niemniej ważna niż praca aktora . Kolejnych wrażeń dostarczył nam spacer po Wrocławiu szlakiem wrocławskich krasnali. Jedne widoczne były z daleka innych trzeba było uważnie wypatrywać. Do Wrocławia musimy jeszcze wrócić ponieważ mamy do odszukania około 300 krasnali . Na zakończenie wycieczki czekała na uczniów jeszcze jedna niespodzianka – prezenty od Świętego Mikołaja. Humory więc dopisywały mimo nie najlepszej pogody.