XV Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic

19 kwietnia spotkaliśmy się po raz XV na Wiosennym Turnieju Głogowskich Świetlic. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Kolorowo i wesoło – kwiatolandia”. Do wspólnej integracji zaprosiliśmy zaprzyjaźnione świetlice ze Szkoły Podstawowej Nr 2, 3, 6, 10 i 11.

Na początku spotkania wychowankowie naszej świetlicy zaprezentowali „Tęczowy taniec” z kolorowymi szarfami.

W trakcie spotkania każda drużyna miała okazję wykazać się w różnych konkurencjach, takich jak: krzyżówka, kodowanie binarne, zajęcia plastyczne –dzieci musiały  rozpoznać kwiaty polne i ogrodowe oraz stworzyć barwną łąkę, zaprojektować tęczową koszulkę jak również wykonać kwiat techniką orgiami.

Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Jana Wojdaka „Tęczowe piosenki”.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.