Kropla Życia

PIERWSZA POMOC DLA KLAS DRUGICH

Dnia 28 maja odbyło się spotkanie klas drugich z górnikami Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” przy ZG Polkowice-Sieroszowice.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem warsztatów była praktyczna nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Podczas spotkania dzieci uczyły się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak prawidłowo wezwać karetkę i jak należy wykonać masaż serca.  Ponadto, zaproszeni goście opowiadali uczniom o ciężkiej pracy górników w kopalni. Panowie omówili i zaprezentowali wygląd uroczystych mundurów górniczych. Zajęcia były pouczające, wszyscy chętnie w nich uczestniczyli zadając wiele pytań. Uczniowie w ramach podziękowania wręczyli górnikom laurki.

Adrianna Magda