Hydropolis

11 października uczniowie klasy 4a i 4g brali udział w ekstremalnej wycieczce. Pierwszym punktem wyprawy była największa we Wrocławiu ścianka wspinaczkowa mierząca aż 14m! Wspinaczka to sport,który pozytywnie wpływa na rozwój całego ciała. Świetnie rozwija koordynację ruchową dzieci, orientację w przestrzeni oraz uczy koncentracji. To tam właśnie nasi mali odkrywcy zmagali się z własnym strachem i zmęczeniem. Wielu udało się dojść na sam szczyt. Wszystkim gratulujemy odwagi i wytrwałości. Daliście sobie doskonale radę.

Kolejnym punktem wycieczki było hydropolis- centrum nauki i wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. To właśnie tam uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach ukazujących właściwości wody.

M. Gołąbek, K. Tuczyńska, P. Brodzińska, K. Maraj