Dzień: 2018-11-20

Konkurs recytatorski

Dnia 06 listopada 2018 r. odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego  „SŁOWEM MALOWANE – NASZA OJCZYZNA ” zorganizowanym przez MBP oraz PCPPPiDN w Głogowie. SP nr 12 reprezentowali uczniowie : Adrian Narwojsz z klasy 5a oraz Jakub Pawelec z 5c. (więcej…)

Wycieczka do Zamku Czocha

We wtorek, 24 października 2018 roku klasy 6b, 6d, 5c oraz 4d wybrały się wraz z wychowawcami do Zamku Czocha. Zaraz po przyjeździe czekała na wszystkich „Żywa lekcja historii”, czyli zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom czasów II wojny światowej. (więcej…)

Konkurs fotograficzny

Dnia 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się rozstrzygniecie konkursu międzyszkolnego „ Głogów widziany oczami dziecka- jestem cząstka tego miasta” pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Laureatami konkursu zostali uczniowie  naszej szkoły: Filip Stempin, Maja Grudzień, Antosia Słowek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. (więcej…)

Dzień Kota

Dnia 16.11.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czarnego Kota. Ten dzień przypomina dzieciom, jak ważne są koty w ich życiu, a także o tym, że powinniśmy nieść pomoc zwierzętom. (więcej…)

Dzień Jeża

Dnia 14.11.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jeża. Na początku wychowankowie świetlicy obejrzeli film przyrodniczy o jeżach. Poznali zwyczaje tego zwierzątka. Dowiedzieli się, jakie są jego przysmaki, co robi jak się czegoś boi i jakie jest jego środowisko przyrodnicze. Następnie dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach. Na koniec dzieci wykonały jeże z ziemniaków oraz plakat. (więcej…)