Weterynarz

Dnia 13.11.2018 grupa wychowanków świetlicy wybrała się na wycieczkę do przychodni weterynaryjnej Basset.

Celem wyjścia było poznanie pracy weterynarza, uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz uświadomienie jak ważne jest odpowiedzialne dbanie o pupila.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wszystkie pomieszczenia kliniki oraz znajdujące się tam urządzenia.

Pani weterynarz opowiadała o sposobach pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała na mieszkającym w lecznicy psie o imieniu Nitka- jak przebiega rutynowa wizyta, a także dlaczego niesamowicie ważne jest mycie rąk po każdym kontakcie ze zwierzęciem.

Wychowankowie mieli okazję usłyszeć  bicie serca Nitki, zobaczyć jak bada się pobraną krew , jak wyglądają glisty pobrane od pacjenta oraz każdy mógł zerknąć przez mikroskop zobaczyć próbkę moczu chorego zwierzątka. Ponadto widzieliśmy salę pooperacyjną, inkubator oraz urządzenie służące do rehabilitacji.

Pani doktor pokazała szkielet psa i kota , ich uzębienie zdrowe i z próchnicą oraz różnorodne zdjęcia prześwietleń pacjentów między innymi: złamana łapka kotka, guzek rakowy pieska, czy też połknięta myszka w brzuszku młodego kotka.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach i ich przygodach.