Święto Szkoły 2019

Dnia 22 marca 2019r. miały miejsce uroczyste obchody „Święta Szkoły”. W tym szczególnym dniu swą obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych gości. Wśród nich można wymienić Prezydenta Miasta Głogowa – Pana Rafaela Rokaszewicza, kierownika ADM Czesława Sawickiego,  Elżbietę Rybkę -przedstawiciela posła na sejm Wojciecha Zubowskiego.

Razem z nami świętowali również Kawalerowie Orderu Uśmiechu – ludzie o wielkim sercu, bardzo oddani dzieciom- pani profesor Danuta Chlebna –Sokół pediatra, fundator i przewodnicząca Zarządu Fundacji Dzieci „Idziemy Razem”, Maria Szupiluk – kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego  Mali Gorzowiacy
Krzysztof Szupiluk – dyrektor  i choreograf Zespołu Tańca Ludowego  Mali Gorzowiacy, Edmund Sawicki – przedsiębiorca z Góry.

Uroczystość naszej szkoły uświetnił program wokalno-artystyczny przygotowany przez p. Katarzynę Kruk-Adamską, p. Mariolę Popek, p. Joannę Zelmańską, p. Ewelinę Kujawę, p. Romana Grzesiaka, p. Paulinę Brodzińską  i p. Katarzynę Cybulę. Nad scenografią pracowały p. M. Rączka, p. R. Ziętkowska, p. T. Masłowska, p. M. Złotkowska.

Tegoroczne przedstawienie o Małym Księciu mało na celu przypomnienie i podkreślenie wartości wielkich uczuć. Przede wszystkim miłości i przyjaźni. Zwracało uwagę na to, że przyjaźń nie przychodzi łatwo, że trzeba budować więzi. Przyjaźń to bezcenny dar, którego nie można zmarnować, o który trzeba dbać i pielęgnować. Wraz z podróżą Małego Księcia po planetach chcieliśmy ukazać różnicę pomiędzy światem dorosłym, który pełen jest wad, pośpiechu oraz światem dzieci – beztroskich, szczerych, wrażliwych, które poszukują autentycznych uczuć, głęboko przeżywają wzruszenia, potrafią zachwycić się pięknem otaczającego je świata. Potrafią dostrzegać to, co niewidoczne dla oczu.

Przedstawienie uświetniły także występy wokalno-taneczne.

Po części artystycznej nasi wspaniali goście udali się na spotkania z dziećmi. Padło mnóstwo pytań, dzięki którym uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele o życiu
i działalności Kawalerów Orderu Uśmiechu.

To był wspaniały i pełen wrażeń dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.

K. Kruk-Adamska
J. Zelmańska