sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Zielona szkoła w Szklarskiej Porębie

25 listopada 2019
Zielone szkoły

0d 03.11.2019 do 17.11.2019, z inicjatywy Gminy Miejskiej Głogów oraz KGHM, czterdzieści sześcioro uczniów z naszej szkoły (z klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3fi i 2e) spędziło wspaniały czas na zielonej szkole.
Mieszkaliśmy w hotelu Interferie ,,Bornit” w Szklarskiej Porębie. Codziennie spacerowaliśmy po górzystym terenie, byliśmy na wycieczkach w świeradowskim aquaparku oraz w Muzeum Ziemi w Szklarskiej Porębie, gdzie poznawaliśmy minerały i inne skarby Karkonoszy, podziwialiśmy Wodospad Kamieńczyka i wspaniałe sudeckie krajobrazy. Nauczyliśmy się wiele o karkonoskiej przyrodzie, wiemy już kim byli Wallonowie, Liczyrzepa oraz skąd największy wodospad w Sudetach wziął swoją nazwę. Znamy także kilka karkonoskich legend. Pogoda sprawiła nam prawdziwą niespodziankę – spadł najprawdziwszy, biały, puszysty śnieg. Były sanki i bałwanki!
Cały dzień wypełniały nam zajęcia: lekcje, zabiegi zdrowotne, wycieczki, konkursy, zajęcia sportowe, wspólne zabawy oraz codzienne odwiedzanie hotelowej pływalni. Były nawet dyskoteki i ognisko! Nikt nie wie, jak wystarczyło nam na wszystko czasu…Nie było tylko czasu na nudę. Choć niektórzy troszeczkę tęsknili za domem, to żal było wyjeżdżać.

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast