sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II, PAPIEŻ POLAK – SKARBEM KOŚCIOŁA

19 czerwca 2020
Konkursy

Jest najbardziej rozpoznawalną osobą na całym świecie. Szanowany za życia, mile i z wdzięcznością wspominany teraz, kiedy wśród żyjących już go nie ma. Tak można spojrzeć na to z perspektywy osoby widzącej w nim tylko głowę Kościoła. Jednak wierzący spoglądają inaczej, przez pryzmat wiary. Widzą w Janie Pawle II odzwierciedlenie Bożej miłości, okazywanej każdemu człowiekowi, bez względu na to, kto, kim jest. Tę miłość można było dostrzec przede wszystkim w spotkaniach z dziećmi. Kiedy miał do czynienia z najmłodszymi, nie obowiązywały wtedy żadne ustalenia, upływający czas czy nieprzychylne spojrzenia. Oddawał się całkowicie w ręce uśmiechniętych dzieciaków, śpiewając, tańcząc i bawiąc się z nimi.

Wraz z wieloma Polakami, chcieliśmy uczcić setną rocznicę urodzin naszego Wielkiego Rodaka. Dla nas wierzących nadal żyje, chociaż w inny sposób. Wierzymy, że „z domu Ojca” nam błogosławi i wstawia się za nami. Naszą wdzięczność za Jego wielkie serce, miłość i nieustanną modlitwę za Polskę wyraziliśmy wykonując prace plastyczne i literackie. Klasa 1a oraz klasy 2 prezentują POLSKIEGO PAPIEŻA w formie rysunkowej, a klasa 4b oraz klasy 5a, 5b, 5g, 5h i 5i poprzez wiersz swojego autorstwa. Zapraszam do obejrzenia galerii  zdjęć i zapoznania się z poezją zaprezentowaną przez uczniów naszej szkoły.

Renata Ziętkowska

Wiersze

 

Dostępność

Rekrutacja

Office 365

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast