Dzień: 2020-09-10

Finansoaktywni

Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do Finansoaktywnych

Weź udział w ogólnopolskim projekcie Finansoaktywni – Misja: Planujemy budżet. Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów organizowany przez Ministerstwo Finansów. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas 5, 6 i 7 mogą wziąć udział w wyjątkowym konkursie. Co zrobić, żeby powalczyć o atrakcyjne nagrody? Wystarczy stworzyć projekt inwestycji i przeprowadzić jego kampanię promocyjną w szkole lub w najbliższej okolicy.
Dzięki udziałowi w programie dowiesz się m.in. jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możesz decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania.

Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do Finansoaktywnych. Przekonaj się, że może to być ciekawe doświadczenie! Konkurs trwa do 30 września 2020 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, a także regulamin dostępne są na stronie www.finansoaktywni.pl

Zapisy na udział w projekcie i konkursie u p. Agnieszki Samborowicz (sala 212).

Narodowe czytanie

W piątek (4.09.) oraz w poniedziałek (7.09.)podczas lekcji języka polskiego uczniowie naszej szkoły czytali dzieło Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. To lektura tegorocznego Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Jej celem jest m.in. popularyzacja czytelnictwa i  zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury. (więcej…)