Projekt Edukacyjny Emocja

W ramach Programu Międzynarodowego – Projekt Edukacyjny Emocja

Klasa integracyjna  1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Również w naszej szkole SP12 – uczniowie z integracyjnej klasy 1a

pobudzali kreatywność i pomysłowość poprzez tworzenie oryginalnych prac plastycznych. Był to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Zrealizowaliśmy również temat ”Klasowy termometr emocji”, podczas którego zapoznałyśmy uczniów z termometrem uczuć. Dzieci mogły wypowiedzieć się na temat swojego samopoczucia oraz omówić sytuacje, w których pojawiają się poszczególne emocje.

W naszej klasie pojawiły się również słoiki ZŁOŚCI I RADOŚCI, do których uczniowie będą w ciągu tygodnia wrzucać zapisaną lub narysowana na kartce sytuację wywołującą złość lub radość. W każdy piątek złości zostaną wyrzucone do kosza, a radości omówione.

Na jednym z zajęć uczniowie poznali kilka słów z zakresu języka migowego. Każdego dnia witamy się, przepraszamy, dziękujemy migając.