Powstańcy ’44- pamiętamy!

Ogólnopolski projekt edukacyjny
” Powstańcy ’44- pamiętamy!”

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym Powstańcy ’44- pamiętamy. Celem projektu było zapoznanie uczniów powstaniem warszawskim, jego przebiegiem oraz skutkami. Podczas zajęć dzieci mogły poznać m. in. codzienność warszawiaków w czasie powstania, zaangażowanie dzieci w powstanie, poetów powstania. W ramach akcji zostało zorganizowane szereg przedsięwzięć takich jak:audycja radiowa w rocznicę kapitulacji powstania, konkurs plastyczny, wykonanie opaski symbolizującej powstanie. Oprócz tego uczniowie samodzielnie wykonywali prezentacje związane z powstaniem oraz prezentowali je kolegom z klasy. Część uczniów przelała również na papier swoje rozważania na temat wojny i sposobów jej uniknięcia.
Wypracowania oraz prezentacje znajdują się w linku: