Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległego państwa. Jest to dzień refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz odzyskana nie jest czymś trwałym, danym na zawsze, tylko czymś, co trzeba pielęgnować.

Nasza szkoła co roku włącza się w obchody Święta Niepodległości, organizując uroczysty apel, podczas którego uczniowie prezentują program poetycko-muzyczny. W tym roku ze względu na nauczanie zdalne apel nie mógł się odbyć, jednak uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie, podczas którego przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wystąpienie uświetniła prezentacja multimedialna. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz filmu.
A.Sołtysik, R.Wojciechowska, E.Fartuch, M.Złotkowska, Z.Łysiak, A.Młodawska, A.Szyszkowska, W. Kośla.

Jest Polska