Ja i mój niepełnosprawny kolega

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs literacko – plastyczny dla klas 4 – 7 „Ja i mój niepełnosprawny kolega”.

Czy wiesz, że w Polsce żyje około 6 milionów osób niepełnosprawnych? To aż 16 procent wszystkich Polaków. W związku z tym, że nasza szkoła jest szkołą integracyjną, zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie z wyjątkową nagrodą.

SZCZEGÓŁY KONKURSU

Napisz krótkie opowiadanie (oparte na prawdziwych wydarzeniach lub fikcyjne) o swoim niepełnosprawnym przyjacielu/ przyjaciółce. Na potrzeby opowiadania możesz zmienić jemu/ jej imię, bądź wymyślić fikcyjną postać. Nie podawaj nazwisk. Opowiedziana przez Ciebie krótka historia powinna zawierać tytuł oraz morał, który pokaże nam wszystkim, że osoby niepełnosprawne również mogą nas czegoś nauczyć, czymś zaskoczyć, w czymś nas prześcignąć. Swoje opowiadanie (maksymalnie 1 strona A4), napisane w programie Word, prześlij do dnia 5 grudnia 2020r. na adres awalczak@sp12glogow.onmicrosoft.com w tytule wpisując „KONKURS, imię i nazwisko, klasa”. Dodatkowo, do pracy załącz wyraźne zdjęcie pracy plastycznej, wykonanej dowolną techniką, ilustrującej swoje opowiadanie.

Najlepsze, najbardziej wartościowe prace zostaną umieszczone w książce, którą wydamy specjalnie na potrzeby naszego konkursu. Dlatego też wysłanie tekstu i zdjęcia pracy plastycznej jest równoznaczne ze zgodą na ich publikację w wyżej wymienionej książce. Zastrzegamy sobie również prawo do korekty błędów (ortograficznych, stylistycznych itp.) w przesłanych opowiadaniach. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie. To może być początek Twojej pisarskiej przygody…