Ja i mój niepełnosprawny kolega

„Ja i mój niepełnosprawny kolega”  – zbiór opowiadań

„Jak widać  sukces można osiągnąć zawsze kiedy tylko jest wola walki i chęć”.

„Bądźmy życzliwi dla osób niepełnosprawnych, są przecież takimi samymi ludźmi jak my wszyscy, a niepełnosprawność nie jest ich wadą, tylko bardzo często zaletą, dzięki której posiadają wiele talentów i umiejętności, których nam brakuje”.

„Bo może i Jaśminka nie mówiła za wiele, ale okazało się, że zna nas lepiej”.

„Pomyślałem, że tak dobrego serca mógłby mu pozazdrościć niejeden człowiek”.

Wspaniałe cytaty uczniów naszej szkoły – autorów książki, ukazują sens integracji, którą z łaciny można przetłumaczyć jako scalanie.  Podejście młodych ludzi, ich tolerancja, uważność i akceptacja wobec niepełnosprawności innych, mogą być przykładem dla nas wszystkich.

Cieszymy się, że tyle osób zapragnęło współtworzyć książkę, która będzie dostępna w szkolnej bibliotece. Opowiadania i ilustracje są wspaniałe. Postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Informacja o terminie odbioru nagród i dyplomów zostanie wysłana w wiadomościach prywatnych.

Życzymy miłej lektury!