Tydzień Języka Polskiego

W dniach 22 – 26 lutego będziemy obchodzić w naszej szkole Tydzień Języka Polskiego. Okazją do przeprowadzenia różnych działań podnoszących świadomość językową uczniów stał się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Celem tego święta jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej.

Uczniowie wezmą udział w kampanii Ojczysty – dodaj do ulubionych oraz Język polski jest ą –ę. Dowiedzą się, dlaczego tak ważne jest używanie polskich znaków w komunikacji internetowej i SMS–owej. Będą uczestniczyć w lekcjach języka ojczystego, poznają historię języka polskiego, sprawdzą swoje umiejętności w różnych konkursach, a także zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego w „Potyczkach z polszczyzną”. Serdecznie zapraszamy!