Dzień: 2021-02-28

Konkurs Pięknego Czytania klas I-III

Dnia 24 lutego 2021r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania klas I-III. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas I-III.

Organizatorki konkursu p. M. Pieniążek i p. I. Stern oraz wyłoniły laureatów.

Mistrz dykcji

Poprawna dykcja to domena nie tylko aktorów, śpiewaków czy prezenterów, ale także uczniów klas piątych i szóstych, którzy w piątek (26 lutego) mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w tzw. „łamańcach językowych”. Jury oceniało: poprawną dykcję, tempo wypowiedzi, staranność, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. I miejsce zajęła Agata Wandycz z klasy 6F, która otrzymała tytuł Mistrza Dykcji SP 12. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kubik (6J), a trzecie Maksymilian Kostka (6A). Wyróżnienia przyznano Hubertowi Borsukiewiczowi (5D) oraz Neli Wylężek (6H). Wszyscy laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.