Dzień: 2021-03-10

Zakończyliśmy sondę na ulubioną książkę dzieciństwa

Z okazji Tygodnia Języka Polskiego została zorganizowana sonda pt. „Czytelnicza lista przebojów”.

88 osób odpowiedziało na pytanie jaka jest ulubiona książka z dzieciństwa dziadków, rodziców i dzieci. Okazało się, że dziadkowie i rodzice często sięgali po te same książki w dzieciństwie.

Po zsumowaniu głosów okazało się, że najwięcej głosów otrzymały książki:

W kategorii 60+ – „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Lessi wróć”.

W kategorii 30+ – „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Karolcia”.

W kategorii 10+ – ,, Harry Potter”, „Opowieści z Narnii”, ,, Magiczne drzewo”.

Dziękujemy serdecznie za udział w sondzie.

Turniej 1 z 10

09 marca uczniowie klas trzecich Turniej wiedzy interdyscyplinarnej mieli i w 1 z 10 zagrali. Pośród całej grupy 10 śmiałków się zgłosiło i swoją wiedzą zadziwiało. Pytania z różnych kategorii czasem dziwiły innym razem śmieszyły. Do finału trzy osoby się zakwalifikowały i ostro ze sobą rywalizowały.
Najlepsza okazała się uczennica klasy 3c Beata Bury.
Finaliści nagrody otrzymali i zadowoleni za dobrą zabawę podziękowali.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, to dzień ważny dla każdej dziewczynki. Wychowawcy świetlicy o tym pamiętali i niespodzianki dla małych kobietek zorganizowali. Każda grupa coś innego miała i wiele radości dzieciom dała. (więcej…)