Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU

21 WRZESNIA 2021r.

Dnia 21 września w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie, po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu.

Uczniowie klas II-VIII wysłuchali audycji prezentowanej przez szkolną radiolę na temat historii powstania Orderu Uśmiechu, czyli międzynarodowego odznaczenia – nagrody, która zrodziła się w Polsce, z inicjatywy najmłodszych i przyznawana jest na wniosek dzieci z całego świata. Przyznawana tym, którzy kierują się korczakowska zasadą „Nie ma dzieci – są ludzie”, dostrzegają potrzeby i oddają serce najmłodszym. Następnie wybrani uczniowie klas IV-VIII wzięli udział  w krótkim quizie pt.” Czy znam historię orderu uśmiechu”.

A oto zwycięskie klasy: VIIIh, VIId, VIa,  VId, Va, Vd, IVe

Uczniom klas pierwszych zaprezentowano wyjątkową prezentację multimedialną, która zapoznała nowych uczniów naszej szkoły z historią Orderu Uśmiechu oraz wprowadziła ich w tajniki przygód Jacka i Agatki, zapoznała  z sylwetkami znanych postaci odznaczonych tym orderem.

Dzieci wiedzą już czym jest order oraz kto i komu może go przyznawać.  W dowód tego pięknie kolorowały symboliczne uśmiechnięte słoneczko, które jest wizytówką naszej szkoły. Wiedzę pierwszaki utrwaliły ucząc się śpiewać pieśń szkoły pt. ”Jest taki order….”.    Na zakończenie pieśń gromko zabrzmiała, podczas wspólnego wykonania utworu.

Zdecydowanie możemy zatem stwierdzić, że pierwszaki już dobrze wiedzą, dlaczego charakterystyczne „słoneczko na murach szkoły świeci”?.